Vizualizace dat pomocí interaktivních map
Aktualizace dat ze všech zdrojových databází (ÚKZÚZ, AOPK ČR, NAJDI.JE a Biolib.cz) probíhá automaticky jednou denně. Filtrační systém umožňuje vyhledávání informací o výskytu konkrétního druhu na území ČR v jednotlivých letech.
Na rozdíl od rostlin a obratlovců se v ČR podle různých odhadů vyskytuje řádově 30 000 druhů bezobratlých. Z toho je přibližně ca 700 druhů nepůvodních. Mnoho z nich dokážou být významní škůdci, např. kněžice mramorovaná nebo vrtule ořechová. Speciální projekty na jejich monitoring jsou na platformě NAJDI.JE.
Mezi nejznámější invazní druhy obratlovců patří mýval severní, nutrie říční, střevlička východní nebo želva nádherná. V EU Seznamu je evidováno 33 druhů obratlovců, z čehož 10 se jich vyskytuje i v ČR.
Původci nepůvodních chorob rostlin jsou viry, bakterie nebo houby. Přehledný soupis těchto chorob lze nalézt na Rostlinolékařském portálu nebo na portálu Invazní patogeny.
Mezi nejznámější invazní druhy rostlin v ČR patří bolševník velkolepý, pajasan žlaznatý křídlatky, a netýkavka žláznatá. Databáze INVAHUB sleduje pouze nepůvodní druhy rostlin z Unijního seznamu. Kompletní databázi nepůvodních rostlin vyskytující se v ČR lze nalézt v databázi Pladias.